Olympiáda zo slovenského jazyka a literatúry

OJSL

Olympiáda zo slovenského jazyka a literatúry je jednou z foriem dobrovoľnej záujmovej činnosti žiakov základných a stredných škôl a je každoročne vyhlasovaná a organizovaná ako postupová súťaž.

Jej cieľom je prehlbovať, rozširovať a upevňovať komunikačné zručnosti žiakov základných a stredných škôl v slovenskom jazyku, rozširovať záujem žiakov o sebavzdelávanie a samostatnú tvorivú činnosť a zvyšovať záujem o slovenský jazyk a literatúru.

Školské kolo 11. ročníka Olympiády so slovenského jazyka a literatúry už má svojich víťazov.

V kategórii A:

1. miesto: Diana Fedorčáková, 3. B
  2. miesto: Dominika Domaracká, 3. A a Simona Jankovičová, 3. A

V kategórii B:

1. miesto: Izabela Kruppová, 1. A
  2. miesto: Iveta Geročová, 1. A
  3. miesto: Samuel Janeček, 1. B

Víťazkám srdečne blahoželáme a držíme palce pri reprezentovaní našej školy v krajskom kole.