Ekonomická olympiáda

EO

Ekonomická olympiáda je celoslovenská súťaž v znalostiach z ekonómie a financií, ktorá je určená študentom stredných škôl.

Jej cieľom je vyhľadávať  nadaných budúcich ekonómov a následne ich podporovať v rozvoji, vytvoriť im dobrý odrazový mostík pre ďalšie štúdium, prax a kariéru. Je to postupová súťaž, ktorá pozostáva z troch kôl, školského, krajského a celoslovenského. V jednotlivých kolách súťaže účastníci riešia test s uzavretými a otvorenými otázkami.

Z našej školy sa do školského kola 14. 12. 2018 zapojilo 9 žiakov 3. a 4. ročníka. Trom z nich srdečne blahoželáme k postupu do krajského kola:

• Tomáš Marhefka 4. B
  • Bianka Horváthová  4. A