Ekonomická olympiáda - krajské kolo

EO

Vo štvrtok 14. februára 2019 sa na pôde Ekonomickej fakulty Technickej univerzity v Košiciach konalo krajské kolo Ekonomickej olympiády, ktorej organizátorom je INESS – Inštitút ekonomických a spoločenských analýz.

Súťaž pozostáva z testu,  ktorý sa skladá zo štyroch častí. V prvej časti sa nachádzalo päť uzatvorených otázok s tým, že len jedna odpoveď bola správna. Ostatné časti pozostávali z jednej otvorenej otázky,  na ktorú bolo potrebné argumentovať a odôvodniť svoju odpoveď príkladom.

Našu školu reprezentoval žiak Tomáš Marhefka zo 4. BO  triedy,  ktorý sa umiestnil na       16. mieste z celkového počtu 49 riešiteľov.

Najväčšou motiváciou zapojiť sa do tejto súťaže bola skutočnosť,  že riešitelia po umiestnení v  hornom 50. percentile spomedzi všetkých účastníkov krajského kola Ekonomickej olympiády,  budú prijatí na prvý stupeň vysokoškolského štúdia na Ekonomickú fakultu Univerzity Mateja Bela bez prijímacích skúšok.

Keďže náš žiak splnil tieto požiadavky, tak bol oslobodený od prijímacích skúšok na túto vysokú školu.  Prajeme mu veľa úspechov v ďalšom štúdiu.