Súťaž prvej pomoci žiakov

MSCK

Poslaním a cieľom súťaže v poskytovaní prvej pomoci je predovšetkým rozšíriť vedomosti žiakov teoretické a praktické vedomosti a zručnosti, zvýšiť odborné kompetencie žiakov v poskytovaní prvej pomoci, udržať si schopnosť rýchlo a kompetentne reagovať v kritických situáciách a v neposlednom rade pracovať v tíme.

Aj žiaci našej školy sa 15.5.2018 takejto súťaže zúčastnili , lebo si uvedomujú, že včasná aktivácia odbornej pomoci a poskytnutie účinnej prvej pomoci ešte pred príchodom profesionálnej pomoci na miesto náhlej príhody môže zásadne ovplyvniť závažnosť poranenia a výrazne zvýšiť šancu na prežitie.