SIP 2017

Celoštátna súťaž žiakov stredných škôl v spracovaní informácií na počítači (SIP)

V dňoch 22. a 23. marca 2017 organizovala pod záštitou Štátneho inštitútu odborného vzdelávania v Bratislave Obchodná akadémia v Rožňave 51. ročník celoštátnej súťaže žiakov stredných škôl v spracovaní informácií na počítači.

V rámci súťaže v spracovaní informácií na počítači sa súťaží v 10-minútovom odpise textu na rýchlosť a presnosť. Do tejto disciplíny sa prebojovalo po krajských kolách 20 najlepších žiakov. 12 žiakov postúpilo do celoslovenského kola v úprave textu na počítači podľa korektorských značiek (UTX) a 8 žiakov v profesionálnom spracovaní textu na počítači – wordprocessing.

Teší nás, že medzi súťažiacimi z celého Slovenska sa naši žiaci „nestratili“:

Ľudomil Horovský (2. B) sa v písaní na počítači umiestnil na 13. mieste a
Klaudia Horkaiová (2. B) sa v úprave textu na počítači umiestnila na 7. mieste.Našim úspešným reprezentantom za ich výkon ďakujeme a srdečne im blahoželáme. Zároveň im prajeme veľa elánu a chuti ďalej trénovať a zlepšovať svoje výkony. Veríme, že aj v budúcich rokoch si budú môcť zmerať svoje sily s najlepšími na Slovensku.

Ing. Svetlana Dulová

Tento web používa na analýzu návštevnosti súbory cookies.
Ak budete pokračovať bez vykonania zmien nastavení, predkpokladáme, že chcete z našej stránky dostávať všetky súbory cookie.