Výmenný pobyt JA Firiem

Začiatkom marca žiaci 3. D triedy z Obchodnej akadémie v Poprade zorganizovali pre našich žiakov JA Firmy z Obchodnej akadémie Trebišov výmenný pobyt.

V stredu 7. marca 2018 si spoločne prezreli priestory firmy Perkins a následne si vymenili svoje skúsenosti s podnikaním prezentáciami v škole. Pekný deň ukončili prehliadkou mesta Poprad a historickej časti Spišskej Soboty. Vo štvrtok navštívili Tricklandiu v Starom Smokovci a Ľadový dom na Hrebienku.

Na začiatku apríla naše žiačky z 3. A triedy v rámci predmetu Aplikovaná ekonómia privítali na výmenu svojich rovesníkov, na ktorých sa už veľmi tešili. Z najvyššieho bodu na Slovensku sme začali našu exkurziu v najnižšom bode na Slovensku, a to v Kline nad Bodrogom. Ďalšou našou zastávkou bolo Turistické informačné centrum v Čerhove, renesančný kaštieľ F. Rákocziho II. v Borši. Pokračovali sme návštevou tokajských viníc, ktoré sme si spoločne prezreli z vyhliadkovej veže. Ďalej sme si prezreli priestory veľkokapacitnej tokajskej pivnice firmy TOKAJ & CO, s.r.o, kde sme sa oboznámili s informáciami o pestovaní viniča a špecifikách výroby tokajského vína. Navštívili sme aj malokapacitné rodinné vinárstvo v Malej Tŕni.  Deň sme zakončili pri spoločnom bowlingu v hoteli Zemplín. V utorok 10. apríla sme  zorganizovali prehliadku školy s prezentáciou o našej JA firme All for you a o meste Trebišov. Exkurziu sme ukončili návštevou  trebišovského mestského parku, v ktorom sa nachádza  barokovo-klasicistický kaštieľ a mauzóleum grófa Júliusa Andrássyho. Žiačky si mali možnosť sami upliesť lano pomocou majstrov povrazníkov v jednej časti historického múzea.

Žiaci si pri výmennom pobyte vyskúšali svoje organizačné a prezentačné schopnosti, ktoré určite v budúcnosti využijú.

Ing. Beáta Andrášová