Exkurzia - Okresný súd v Trebišove

Dňa 09. 11. 2017 sa žiaci 3. A a 3. B triedy zúčastnili exkurzie na Okresnom súde v Trebišove  v rámci predmetu právna náuka.

Pri vstupe do priestorov súdu žiaci museli absolvovať prehliadku, či nevlastnia nedovolené  predmety. Čakajúc  pred súdnou sieňou  videli ako vedú policajti niektorých spútaných väzňov.  Zúčastnili  sa štyroch pojednávaní, všetky boli veľmi zaujímavé. Každý žiak odchádzal plný dojmov.  Tu sú niektoré z nich:

Patrícia Vassová, 3.A

Tento súd ma natoľko zaujal, že som začala rozmýšľať o štúdiu práva.

Klaudia Horkaiová, 3: B

Súdne pojednávania sa mi veľmi páčii, som rada, že som sa mohla zúčastniť tejto exkurzie.

Nikola Doháňošová 3. A

Páčil sa mi prístup sudcu a prokurátora.

Diana Horvátová 3. A

Nápad našej pani profesorky Timečkovej navštíviť okresný súd bol veľmi prínosný. Bolo veľmi zaujímavé sledovať skutočné prípady. Myslím si, že sme si to ako trieda veľmi užili..

Bianka Hančikovská 3. A

V televízií často pozerám súdnu sieň a dnes som sa mohla zúčastniť pojednávania ako divák, takže som nesmierne rada. Dozvedeli sme sa aj mnoho nových informácií.

Vanesa Fejková 3. B

Rada by som sa zúčastnila aj vo svojom voľnom čase súdneho pojednávania

Sofia Jelineková 3. A

Páčilo sa mi, že pán sudca bol ústretový, a empatický. Bral ohľad na všetky okolností prípadu, ale bol samozrejme spravodlivý.

Karin Kosťunová 3. A

Uvedomila som si, že by som nechcela byť na mieste obžalovaného.

Klaudia Godovčinová 3. A

Súdne pojednávania vo mne veľa zanechalo. Nikdy by som také niečo nechcela zažiť. Uvedomila som si, že dôležité veci netreba brať na ľahkú váhu. A hlavne treba dodržiavať zákony!

Peter Kolesár 3.B

Lepšie ako komédia, páčilo sa mi.

René Ujházy 3. B

Pán sudca bol spravodlivý, „mal srdce“

Diana Babinčáková 3.A

Všetky pojednávania boli zaujímavé. Páčil sa mi seriózny prístup sudcu a prokurátora.

V závere by som sa v mene všetkých žiakov chcela poďakovať pani profesorke Timečkovej za jej námahu, a hlavne za úžasný nápad ísť na pojednávania.

Veľmi pekne ďakujeme.