Deň Európy

Deň Európy, čiže symbolické narodeniny Európskej únie si Zastúpenie Európskej komisie na Slovensku pripomenie aj tento rok. Deviateho mája je totiž výročie Deklarácie francúzskeho ministra zahraničných vecí Roberta Schumana, ktorá položila základy modernej európskej integrácie.

Tento výnimočný deň sme si pripomenuli na našej škole aj keď trocha neskôr v podobe prezentácií o jednotlivých štátoch EÚ.

Svoje prezentačné schopnosti predviedli žiaci 1.A:  Gabriela Gánoczyová, Sidónia Marcinová, Veronika Sinčáková , Viktória Dulová, Simona Szekelyová, Dominika Domaracká, Dávid Sivák a Veronika Iľková

Sprievodnou akciou bola aj medzitriedna súťaž vo varení guľášu a žiaci medzi sebou súperili v jednoduchých športových disciplínach.

Prvenstvo získala trieda 2.B, ale ako sa vyjadrila porota, nebolo porazeného a všetci sme prežili príjemný deň.